Vážení zákazníci. Od 28.března 2022 jsme opět zahájili letní provoz Mobilní Automyčky. Nezapomeňte, že objednané termíny v objednávce je nutné zejména vzhledem aktuálnímu stavu počasí, vždy telefonicky nebo emailem potvrdit.

CASTROL EDGE 5W-30 LL Ti 1 lt

Kód: 744
279 Kč
Skladem
  • Maximalizuje krátkodobou a dlouhodobou výkonnost motoru
  • Snižuje tvorbu úsad a tím pomáhá zlepšovat reakci motoru
  • Poskytuje nepřekonatelnou úroveň ochrany při široké škále provozních podmínek a teplot
  • Udržuje maximální výkon motoru i za náročných provozních podmínek
  • Zvyšuje účinnost motoru (nezávisle potvrzeno)

Detailní informace

Detailní popis produktu

VLASTNOSTI PRODUKTU:


Vývoj v technologii motorů vedl ke zvýšení výkonu a účinnosti motorů, což znamená, že současné motory pracují za těžších podmínek a vyšších pracovních tlaků než kdykoliv předtím. Jediná věc, která udržuje pohyblivé součástky motoru od sebe a brání kontaktu kov na kov, je právě olej. Takže je nutné, aby olej vytvářel dostatečně pevný mazací film, který si udrží svou pevnost po maximální dobu. Oleje řady Castrol EDGE jsou naší nejsilnější a nejpokrokovější řadou motorových olejů. Jejich technologie TITANIUM FST™zdvojnásobuje pevnost olejového filmu, čímž zabraňuje jeho porušení a snižuje tření. Castrol EDGE s technologií TITANIUM FST™: Síla pro maximální výkon

 

PRODUKTOVÝ LIST

 

Jak se značí olej

SAE: Viskozita oleje

Značení olejů podle SAE se skládá ze tří částí: například 5W-30. Jde o číselné označení, písmeno a další číselné označení. 

Toto označení říká, jak hustý či naopak jak řídký je olej v chladném a horkém stavu.

Pro provoz v podmínkách ČR, kde s roční teploty pohybují v rozmezí -25°C až +40°C, doporučujeme oleje  označením 10W-40

 

5W-30 - Tato dvě čísla definují viskozitu oleje. To první před písmenem „W“ (jako winter, česky zima) určuje proudění oleje za studena, například při startování motoru.

5W-30  Tato druhá dvě čísla jsou pak určována tím, jak snadno daný motorový olej proudí při běžných provozních teplotách motoru. Čím nižší tato číslo jsou, tím snáze bude olej proudit, tedy bude „tekutější“.

Pokud bychom tedy srovnali například oleje s označením 5W-30 a 10W-30, tak ten první bude při startovacích teplotách proudit snáze než ten druhý. Po zahřátí už se ale jejich viskozita rovná.

Pokud bychom srovnali oleje 10W-30 a 10W-40, nebude mezi nimi po studeném startu rozdíl, ale za běžných provozních teplot bude proudit lépe ten první, tedy s nižším číslem za „W“. 

 

ACEA: výkonostní třída oleje

Další důležitou věcí je myslet na výkonnostní třídu oleje, kterou značí ACEA. Toto značení určuje, jestli se olej hodí do naftového nebo benzinového motoru, zda jde o běžný motorový olej anebo olej pro prodloužené intervaly výměny anebo jestli jde o vhodný motorový olej pro motory s přímým vstřikováním paliva. V rámci tohoto označení se dá také poznat, pro jak staré motory je konkrétní typ oleje určen

A jaká označení ACEA se používají. Tak třeba ACEA A1/B1 značí standardní olej s běžnými intervaly výměny (písmeno „A“ znamená, že lze použít pro benzinové motory, „B“ pro dieselové). Pak ale rovnou přeskakujeme na ACEA A3/B3, protože to s označením 2 se již nepoužívá. Trojkové oleje se používají pro vysokou zátěž a s možností prodloužení intervalu výměny. ACEA A4/B4 jsou oleje pro agregáty s přímým vstřikováním a nakonec A5/B5 A5, B5 jsou stejné jako AA/B4, avšak se sníženou viskozitou HTHS (= High Temperature High Shear), jde o dynamickou viskozitu měřenou při vysoké teplotě (150 °C).

 

 

Mazací plán výrobce

Výrobci motorových olejů mají zpravidla na svých webových stránkách přehled, tzv. Mazací plán, v němž vyberete přesný typ, rok výroby a motor svého auta a systém vám ukáže, jaký olej do něj patří.

 

 

 Tabulka olejů podle teploty

 

1 2 3 4
5 6 7 8
9 10 11

 

 Pokud v naší nabídce požadovaný olej nenajdete, napište na email   podpora(zavináč).cz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

×